sukulenty v urban jungle
Články,  Home,  Interiérová inspirace,  Péče o pokojovky,  Pokojovky

Vpusťte zeleň do svých domovů, vsaďte na urban jungle styl

Urban jungle neboli městská zeleň je trendem 21. století. Pokojovky jsou v našich domácnostech velkým přínosem a v posledních letech se řadí mezi top interiérové doplňky. Není však možné o nich přemýšlet pouze jako o dekoraci. Rostliny jsou živé, vyžadují péči a správné podmínky, aby vypadaly dobře. Naštěstí existují stovky druhů pokojových rostlin, se kterými budete moci žít doma v symbióze.

Řešíte, jak si zařídit interiér v duchu urban jungle? Inspirujte se našimi tipy.

Kombinace zeleného zamiokulkasu a trendy obrazu jen tak neomrzí..

Urban jungle není krátkodobá záležitost. Vzpomeňte si třeba na obývací pokoje vašich babiček, školní chodby nebo haly v nemocnicích. Ty jsou i dnes plné pokojových rostlin. Ty tam sice neodstávají žádnou extrémní péči, ale přesto prosperují. Teď si představte, že je dáte i do své domácnosti a budete se o ně starat. Potěší nejen jako oku lahodící dekorace, ale také budete mít radost z každého nově vyrostlého lístku.

Urban jungle jsou hlavně pokojové rostliny

Jak už jste možná pochopili, styl urban jungle je charakteristický především pokojovkami. Nemusíte jich mít doma tisíce, protože pomocí vhodných doplňků je lehce zakomponujete do interiéru. V obýváku stačí třeba jedna velká solitéra a plný okenní parapet. Vaši koupelnu rozzáří květinová polička a do ložnice zase můžete zvolit závěsné síťky macrame, které se budou vyjímat třeba nad vaší postelí.

Souhra industriálního osvětlení a závěsných květináčů..

Při výběru konkrétních pokojovek určitě zohledněte svou osobnost. Vybírejte mezi náročnými a nenáročnými pokojovkami. Řídit byste se měli i podmínkami, které váš byt nabízí. Je v něm teplo nebo zima? Máte možnost rostliny někde zimovat? Nakonec můžete zvážit i barvy, protože pokojovky hýří nejen mnoha odstíny zelené, ale mohou být i růžové, červené, fialové nebo třeba černé.

Nesmí chybět exotika

V duchu urban jungle můžete zařídit klidně celý byt. Vyhledávejte nábytek v přírodních barvách dřeva, laďte tak i doplňky. Další barvou, která se ve vašem interiéru může objevit je bílá, šedá, černá a především zelená. Za zvážení stojí také různé odstíny růžové, žluté, oranžové nebo modré. V urban jungle tak lehce naleznete svůj styl.

Fíkus Lyrata skvěle funguje jako solitéra..

Exotiku můžete do interiéru vpravit nenásilnou cestou, kdy vsadíte jen na jednoduché dekorace v podobě svíček, těžítek, hrníčků, knížek, váz nebo umělých květin. Za doporučení stojí také dekorativní polštářky s listy palem nebo monstery či obrazy neboli printy, které dnes zakoupíte i online a doma je zarámujete.

K urban jungle stylu se též skvěle hodí proutěné košíčky, květináče nebo stínidla lamp. Druhou možností jsou tapety či samolepky na zeď s motivy pokojových rostlin, které dnes lehce pořídíte i na internetu. Zvolit můžete i třeba zelený konferenční stolek nebo zelené křeslo. Nábytku i dekoracím sluší struktura.

Zeleň vám bude při skládání hudby inspirací..

Barvy ve vašem interiéru by se měly vzájemně dobře prolínat a vytvořit tak pohodové prostředí pro odpočinek, relaxaci, práci i další aktivity.