vybrat noční stolek není hračka
Články,  Home,  Interiérová inspirace

Potřebujete noční stolek nebo si vystačíte s kompromisem?

Noční stolky nabízejí odkladný prostor hned vedle postele, bez kterého si většina z nás nedokáže představit usínání ani probouzení. Přemýšlíte, kam byste bez nočního stolku položili svůj telefon, sluchátka, notebook, knihu, sklenku s vodou apod.? V tomto článku jsme připravili tipy pro minimalisty i “maximalisty.” Při jeho výběru se nemusíte omezovat na jednu sérii nábytku, ba naopak, zde si můžete dovolit být trochu extrovertní. Noční stolek může být bílý, černý, barevný či dokonce na každé straně postele úplně jiný.

Jde to i bez šuplíku

Zásuvka v nočním stolku nabídne další prostor, který můžete využít pro různé nezbytnosti. Můžete do ní uložit rozečtenou knihu, sluchátka na pohodlný poslech hudby nebo třeba tělový krém, který využíváte před spaním. Nemusíte věci nechávat volně odložené v místnosti a tím dosáhnete čistšího a uspořádanějšího vzhledu v ložnici.

Nenápadný noční stolek v barvě čela postele.

Často stačí jen polička na stěně

Noční stolky můžete umístit na zem nebo je pověsit na zeď. Ačkoliv většina lidí volí první variantu, prozradíme vám, v čem je druhá možnost výhodnější.

Jestliže máte stolek pověšený na zdi, nic nebrání vašemu úklidu. I pod stolkem na zemi se často usazuje prach. Stejně tak se nečistoty nacházejí v mezeře mezi stolkem a stěnou. Důležité je, aby vždy nabídl dostatečně velkou odkladnou plochu. Tu využijete třeba na svůj budík, mobilní telefon, knížku nebo třeba na lampičku.

Osvětlení můžete pověsit i na zeď a celkově minimalizovat množství věcí na nočním stolku. Pomůže vám v tom i jednoduchá polička, která se skvěle hodí nejen do malých prostor.

Polička místo nočního stolku? Proč ne!

Laďte barvou i stylem

Váš noční stolek by měl ladit se zbytkem interiéru, nemusíte být ale nutně ze stejné série nábytku, jako můžete mít mnohdy dojem. K bílé zařízené ložnici zvolte černý noční stolek či naopak. Nebojte se ani výraznějších barevných odstínů – žluté, modré nebo třeba červené. Nezapomeňte však do stejného odstínu sladit třeba povlečení, dekorační polštářky nebo přehoz přes postel.

Dokonale zařízená ložnice v bohémském stylu s dřevěnými prvky.

Současné noční stolky se vyrábějí ze dřeva, dřevotřísky, kovu i ze skla. Vybrat si ten pravý tak může být celkem tvrdý oříšek.