malá a útulná koupelna
Články,  Home,  Interiérová inspirace

Obklady do koupelny – inspirujte se nejnovějšími trendy

Chcete, aby vaše koupelna byla útulným a příjemným místem pro relaxaci? Rádi byste opticky zvětšili svou malou koupelnu, nebo naopak je vaše místnost příliš prostorná a vy nevíte, jak ji vhodně zařídit? Máme pro vás tipy na obklady do koupelny podle aktuálních trendů. Nesáhnete vedle s přírodními odstíny a bát se nemusíte ani výrazných odstínů.

Obklady do koupelny, co budou pěkné i za 20 let

Rekonstrukce koupelny je pro mnoho lidí noční můrou. Nejenže je poměrně nákladná, ale musíte během ní celou koupelnu předělat, což není úplně jednoduché a vyřízené během jednoho všedního odpoledne.

Tmavá mozaika vypadá skvěle i nad umyvadlem.

Abyste se rekonstrukci po pěti či deseti letech od pořízení koupelny vyhnuli, vyberte si kvalitní obklady. Dlouhé životnosti dosahují již tradiční keramické obklady, mezi kterými by však měly být jen minimální spáry.

Ačkoliv se vám dnes třeba líbí pestrobarevné obklady do koupelny, určitě stojí zato zvážit, zda se vám budou líbit i za 10 let. Sázkou na jistotu jsou koupelny v neutrálních tónech hnědé, šedé a bílé barvy, které vždy můžete oživit pestrobarevnými doplňky. Ani taková koupelna pak rozhodně není nudná.

Koupelna v neutrálních odstínech bílé, béžové a hnědé, navíc s oknem, které vpustí do interiéru dostatek světla.

Jak zařídit malou a velkou koupelnu

Stále platí, že do malé koupelny byste měli volit spíše světlejší obklady, ideálně ve větším formátu (30×60 cm, 30×30 cm, 60×60 cm). Prostor dokáže opticky zvětšit také takzvaná kalibrovaná dlažba, která má velmi úzkou spáru.

Pokud máte rádi žlutou barvu v interiéru, tak vás jistě potěší i takto zařízená koupelna.

Velkou roli hraje také to, zda obklady položíte vertikálně či horizontálně a jaké další vybavení zvolíte do své koupelny (například sprchový kout je mnohem úspornější než vana a prostor tak může opticky zvětšit).

Dřevěný nábytek přidá koupelně na útulnosti.

Proto vám vždy doporučujeme zajít do koupelnového studia a svou koupelnu si nechat navrhnout tak, aby vypadala přesně podle vašich požadavků. Zvětšení prostoru může prospět také velké zrcadlo nebo umyvadlo se skříňkou, co využijete pro uložení nezbytné kosmetiky a drogerie.

Lesklé i matné koupelnové obklady jsou v kurzu

Zatímco lesklé obklady do koupelny budí moderní dojem, tak matné působí o něco klidněji a také elegantněji. I když se vám lesklé obklady líbí, pečlivě zvažte jejich výhody a nevýhody. Snáze se totiž zašpiní a jsou na nich hned vidět otisky prstů (nedoporučujeme je tak do domácností s malými dětmi).

Tmavší obklady se hodí zejména do větších koupelen.

Betonová stěrka se hodí nejen do koupelny

Moderním a populárním řešením je také voděodolná mechanická stěrka, která navíc odolává i mechanickým zásahům. Nemusíte se obávat, že by ji poškodily šampony, mýdla nebo čistící prostředky. Navíc je i celkem bezúdržbová, protože nemá spáry, tak ji snadno vyčistíte. Betonová stěrka dodá interiéru industriální nádech a hodí se i do minimalistických koupelen. Na výběr máte z několika variací.