begonie korálová
Home,  Katalog pokojovek

Begonie korálová | Begonia corallina

Begonie můžete pěstovat jak doma, tak i v zahradě. Jestliže si chcete pořídit nějakou, která je okrasná květem i listem, tak doporučuji právě begonii korálovou. Ta patří mezi největší kousky a může dorůst do výšky až dvou metrů.

Její využití v interiéru je tedy rozmanité. Menší exempláře mohou růst na poličkách, v knihovnách, na stolech nebo i v blízkosti okna. Dobře uděláte, pokud své begonii zastíníte ostré sluneční paprsky. Když ji dáte na temnější místo, všimnete si, že se z listů ztrácejí stříbrné tečky.

Přes léto begonii zalévejte vydatně. Obzvlášť velké rostliny jsou schopné vypít značné množství vody. Přes zimu se zase doporučuje snížit vlhkost. Begonie korálová přezimuje při teplotě do 15 °C. Nedělá ji problém ani suché prostředí bytu, takže si s ní na zimu nemusíte dělat příliš velké starosti.

Od jara do podzimu begonii určitě přihnojujte plným hnojivem pro pokojové rostliny, hnojit můžete i jednou týdně. Substrát by měl být lehký a vzdušný. Dobrou službu prokáže obyčejný substrát pro pokojové rostliny smíchaný s perlitem a piniovou kůrou. Přidat můžete i trochu rašeliny.

Nakonec, begonii korálovou, stejně jako ostatní druhy begonií, můžete snadno tvarovat. Stačí ji vždy zjara seříznout a máte celoročně zaručenu kompaktní rostlinu. A k ní i spoustu řízků.

Nenáročná begonie okrasná listem i květem

Náročnost pěstování: vhodná i pro začátečníky
Velikost: dorůstá do výšky až 2 m
Hydroponické pěstování: ANO
Stanoviště: světlé bez přímého slunce (jih, východ, západ)
Substrát: pro pokojové rostliny s příměsí piniové kůry a perlitu
Množení: vrcholovými řízky
Zálivka: v létě vydatná, v zimě mírná
Rosení: ANO, ale tak, aby voda nestékala po listech
Sprchování: NE
Hnojení: 1x týdně