Jak vyvolat porod

jak vyvolat porod na konci těhotenství
zdroj: pexels.com

Existuje několik způsobů, jak vyvolat porod. Některé z nich praktikuje samotný lékař, jiné jsou zase v rukách maminek, kterým už jejich gynekolog sdělil, že miminko je připravené jít na svět, ale jemu se zatím příliš nechce. Nezaručujeme, že s pomocí našich rad ihned pojedete do porodnice. Bezpečně je však můžete vyzkoušet.

Věnujte se sexu

Ačkoliv si na konci těhotenství už můžete připadat nemotorná a neohrabaná, tak právě sex s vaším partnerem může k porodu pomoci. Mužské sperma totiž obsahuje hormony prostaglandiny, které mohou porod vyvolat. Stejně tak může být vyvolání porodu způsobené i mechanicky. V tomto případě by vám však rozhodně nemělo být nepříjemné.

Masírujte si bradavky

Samy maminky doporučují masáž bradavek. Pro vyvolání porodu se jedná o jednu z nejefektivnějších cest. Masáž se doporučuje provádět jen tři až čtyři minutky. Na masáž vám bude stačit palec a ukazováček, mezi které bradavku uchopíte a budete ji jemně tříd. Masírování lze rovněž využít k zesílení kontrakcí a můžete jej praktikovat již od 39. týdne těhotenství.

Běžte na procházku nebo uklízejte

Jakákoliv fyzická námaha může v posledních dnech vyvolat porod. Běžte na procházku, umyjte nádobí, okna nebo třeba setřete podlahy. Na tyto aktivity je však důležité, abyste si cítila maximálně fit. Při rizikovém těhotenství nic takového nedoporučujeme. Stejně tak byste se měla vyhnout nošení těžkých věcí.

Dopřejte si teplou koupel

Mnoha maminkám udělá dobře teplá koupel či sprcha. Voda může mít teplotu až kolem čtyřiceti stupňů. K masírování bříška pak doporučujeme využít sprchovou hlavici a vodu stříkat krouživými pohyby.

Jak vyvolat porod? Zkuste maliníkový čaj nebo lněné semínko

Existuje spousta potravin, které mohou vyvolat porod. Ochutnejte například maliníkový čaj, jehož pití se budoucím maminkám doporučuje v posledních týdnech těhotenství. Maliník uvolňuje dělohu a zároveň posiluje pánev. Stejně tak je prospěšné i lněné semínko, které uvolňuje hladké svalstvo a mělo by přispět k otevření děložního hrdla. Pomoci mohou i kořeněná jídla, u těch si však dejte dobrý pozor, na podráždění střev a na pálení žáhy.