Jak vybrat matraci

jak vybrat matraci do své postele
zdroj: pexels.com

Zajímá vás, jak vybrat matraci, aby se vám na ní pohodlně spalo? Právě matrace je klíčem ke klidnému a pohodovému spánku po celou noc. Kromě ní samozřejmě potřebujete i samotnou postel a postelový rošt. Na těchto položkách však už můžete spíše ušetřit. Na matraci jako takové nikdy nešetřete a hleďte spíše na kvalitu než na cenu.

Jak vybrat matraci, aby vás nebolela záda

Bolest zad je jedním z nejčastějších zdravotních problémů. Záda jednou za čas bolí každého z nás. Když je ale bolest příliš častá a intenzivní, brání kvalitnímu spánku a vy se ani po dlouhé noci necítíte dostatečně odpočinutí. Koupě vhodné matrace není samospasitelná a neznamená, že vás na zdravotní matraci přestanou záda jednou provždy bolet. Na druhou stranu je matrace něčím, co byste u bolavých zad určitě neměli podceňovat.

Zvolte si správnou tvrdost matrace

Matrace by vašemu tělu měla poskytnout dostatečnou oporu. Zároveň je však dobré myslet na to, v jaké poloze spíte. Pokud spíte na zádech nebo na břiše, oceníte spíše tvrdou matraci. Když spíte nejčastěji na boku, bude pro vás vhodná matrace o něco měkčí. Po tvrdé matraci by měli sahat také lidé vyšších váhových kategorií. Matraci nikdy nekupujte bez rozmyslu a neobjednávejte si ji online, dokud ji na vlastní kůži nevyzkoušíte.

Vsaďte na kvalitní materiály

Kvalitní matrace se dnes vyrábějí z různých typů pěn. Velmi oblíbené jsou matrace ze studené pěny, které jsou elastické, tvarově stálé a prodyšné. Alternativou ke studené pěně je viskoelastická pěna, která má otevřenou buněčnou strukturu a její tvrdost se mění podle teploty a tak se přizpůsobuje tělu. Populární jsou též matrace z přírodních materiálů (z bio pěny) nebo z latexu. Obchody také nabízejí léty prověřené taštičkové či pružinové matrace. Záleží tak jen na vás, co vám bude pohodlné.

Kromě samotné matrace řešte také její potah, protože ten dokáže výrazně prodloužit životnost. V současnosti se nejčastěji používají hlavně hypoalergenní potahy, zaručující komfortní spánek. Potahy jsou navíc i maximálně hygienické, protože je lze snadno sejmout a vyprat v pračce.

Dejte si pozor na vysokou cenu

I když si koupíte velmi kvalitní zdravotní matraci, vězte, že ji přibližně po deseti letech budete muset vyměnit. Proto za ni zbytečně neutrácejte a vybírejte si spíše střední třídu. Jedná se sice o investici do budoucna, ale matrace vám rozhodně nevydrží sloužit po celý život.