Jak uvázat kravatu

jak uvázat kravatu
zdroj: pixabay.com

Chystáte se do ples či do divadla a potřebujete poradit, jak uvázat kravatu? Zatímco někteří muži tuto činnost hravě zvládnou sami, jiní jí pověří svou partnerku. Je několik uzlů, které můžete vyzkoušet. Protože se do vázání kravaty většina lidí pouští na poslední chvíli, tak nejčastěji skončí u běžného jednoduchého uzlu. Jsou však známé i uzly mnohem rafinovanější, které lépe vypadají a hodí se pro slavnostnější příležitosti.

Návod, jak uvázat kravatu

Praktické návody na vázání kravaty naleznete na internetu. Vycházet můžete z různých článků nebo ještě lépe z videí, která popisují vázání uzlů krok za krokem a vy se tak snadno vyhnete chybě. Pokud ale uzel nemáte natrénovaný, počítejte s tím, že vám vázání kravaty bude chvíli trvat a určitě se do něj nepouštějte na poslední chvíli. Vyhraďte si dostatek času, abyste stihli uzel pohodlně uvázat.

Nenoste stále stejnou kravatu ani ten samý uzel

Obzvlášť pokud kravaty nosíte každodenně do práce, je dobré je střídat, protože jedna kravata se snadno okouká. Jiná kravata je navíc vhodná na ples, jiná na svatbu, jiná na pohřeb a jiná zase do divadla. Obchody disponují velmi širokým sortimentem kravat z kvalitních materiálů a byla by proto škoda nosit neustále tu samou. Práci byste si navíc neměli zjednodušovat a i když nosíte kravaty každodenně, tak vždy byste měli uvázat nový uzel. Pokud necháte kravatu svázanou, bude se její látka zbytečně mačkat a poškozovat.

Na co si dát pozor při vázání kravaty

Bez ohledu na to, jaký uzel využíváte, nikdy nezapomeňte na to, že má špička kravaty končit na opasku. Neměla by pod ní být vidět košile a naopak by kravata neměla být až v délce dosahující zipu u kalhot. V těchto případech doporučujeme kravatu převázat, aby byl výsledek opravdu perfektní. Navíc čím více uzlů uvážete, tím lépe budete vědět, jak uvázat kravatu.

Při vázání kravaty dbejte i na sebemenší detaily a nic nepodceňujte. Správně vybraná kravata totiž dodá šmrnc vašemu celému obleku.