Jak rychle zhubnout

jak rychle zhubnout
zdroj: pexels.com

Zajímá vás, jak rychle zhubnout? Pak pro vás máme několik osvědčených tipů, které vám pomohou dosáhnout vytoužené postavy. Bohužel nic jako rychlý recept na hubnutí neexistuje. Nedoporučujeme hubnout více tuku než 1 kilogram týdně. Pokud byste hubli rychleji, hrozí, že vaše dieta bude mít pouze krátkodobý efekt a jakmile ji dokončíte, tak naberete úspěšně shozené kilogramy zpět.

Stanovte si reálné cíle

Reálné cíle jsou v případě hubnutí velmi důležité a měly kopírovat vaši snahu i vaše představy. Pokud máte nadváhu 20 kilogramů, můžete se pokusit shodit všechen přebytečný tuk. Když jste ale štíhlé postavy, shodit například 10 kilogramů pro vás může být nereálné a zdravě těžko dosažitelné.

Jestliže ke stanovenému cíli budete postupovat pomalu, může vás celá situace značně demotivovat a vy s hubnutím skončíte. Proto je důležité si stanovit reálné číslo na váze nebo reálné míry postavy. Cíl však nemusí být jen o číslech, můžete si také dát za cíl stravovat se zdravě, pravidelně nebo začít sportovat.

Akcelerujte své hubnutí zdravou stravou

Zdravé a vyvážené stravování je klíčem k úspěchu při hubnutí. Pokuste se vyřadit průmyslově zpracované potraviny, vyhněte se nekvalitním tukům a jednoduchým cukrům. I při zdravém jídelníčku myslete na množství energie, které přijmete. Nebudete hubnout, pokud ji bude mnoho a stejně tak se úspěch nedostaví, když budete jíst málo – tělo se totiž přepne do „úsporného režimu“ a žádný tuk nepustí. O tom, jak rychle zhubnout, si můžete promluvit také s výživovým poradcem, který vám dá konkrétní tipy pro zdravý jídelníček.

Pravidelně se hýbejte

Samozřejmě je možné hubnout bez pohybu, pouze zdravou stravou. Strava tvoří až 80 % z vašeho úspěchu. Když ale nebudete cvičit, nespálíte žádné kalorie navíc a váš jídelníček bude muset být mnohem více striktní. Zároveň cvičením budujete svalovou hmotu a ta zrychluje váš metabolismus.

Víme, jak rychle zhubnout i bez diety

Základem pro úspěch je tedy osvojit si zdravý životní styl. Jestliže sázíte na různé diety, které jsou nevyvážené, konzumuje se při nich třeba pouze ovoce, zelenina, rýže apod., dlouhodobých úspěchů se bohužel pravděpodobně nedočkáte. Dietu samozřejmě můžete vyzkoušet, ale pravděpodobně z ní budete jen podráždění, nevrlí a nakonec podlehnete chuti a sníte vše, co uvidíte.