Jak přestat kouřit

jak přestat kouřit
zdroj: pixabay.com

Kouření je nepříjemný a škodlivý zlozvyk, který trápí spoustu lidí. Pokud řešíte, jak přestat kouřit a máte pocit, že to je nereálné, máme pro vás dobrou zprávu. Připravili jsme pro vás několik tipů, s jejichž pomocí můžete na cigarety vyzrát a zbavit se jich jednou provždy. Bohužel závislost na cigaretách je jako každá jiná, a i když jste už odnaučeným kuřákem, musíte si neustále dávat pozor, abyste zase kouřit nezačali. Je to tak nekonečný boj.

Pomůže vám zdravý životní styl

Začněte se zdravě a pravidelně stravovat, dostatečně pijte, sportujte. To vše jsou návyky, které vám mohou pomoci od cigaret. Během dne byste neustále měli popíjet čistou vodu, protože uvolňuje dopamin a zmírňuje negativní náladu. Stejně tak jídlo dokáže pomoci překonat touhu po cigaretě. Místo nezdravých potravin však konzumujte zeleninu, ovoce, ořechy, mléčné výrobky a další zdraví prospěšné potraviny.

S odvykáním kouření vám pomohou také sportovní aktivity, protože uvidíte, že když kouříte, nemůžete se jim naplno věnovat. Sport je navíc skvělým prostředkem při zvládání stresu. Možná pak i zjistíte, že cigaretu vůbec nepotřebujete.

Skončili jste s kouřením? Tak se odměňte

Za 1 týden, za 14 dní, za 1 měsíc atd. bez cigarety si zasloužíte odměnu. Naplánujete si proto, jak se odměníte už dopředu a na svou odměnu se těste. I to vám pomůže překonat váš chtíč. Když si uděláte drobnou radost, přijdete na jiné myšlenky a na cigaretu tak snáze zapomenete.

Pravidelně si čistěte zuby

Vyčištěné zuby pomáhají navodit čerstvý dech v ústech a snižují pravděpodobnost, že si zapálíte cigaretu. Ke svěžímu dechu vám rovněž může pomoci čerstvý mátový čaj nebo žvýkání bylinkových žvýkaček.

Vyhýbejte se alkoholu a dalším drogám

Alkohol stejně jako cigarety buduje závislost a kouření cigaret k němu neodmyslitelně patří. Když přestáváte kouřit, zkuste se alkoholu vyhnout. Když si jdete sednout do restaurace, volte nekuřáckou část, abyste nemuseli vdechovat kouř z cigaret.

Když nevíte, jak přestat kouřit, pomohou náplasti a žvýkačky

Pokud vám tyto rady nepomohly a vy stále nevíte, jak přestat kouřit, doporučujeme vám vyzkoušet nikotinové náplasti či žvýkačky, které jsou zajímavou alternativou. S náplastí se nikotin uvolňuje velmi pomalu, na rozdíl od žvýkačky či e-cigarety. Náplast je velmi diskrétní. Aplikuje se na paži nebo na bedra a aplikace se opakuje každé ráno. Za týdenní balení těchto náplasti však zaplatíte až 500 Kč, není to tak nic levného.