Jak poznat těhotenství

jak poznat těhotenství podle příznaků
zdroj: pexels.com

Zpozdila se vám menstruace? Máte zvýšenou teplotu nebo citlivější poprsí? Pak můžete být těhotná, protože se jedná o jedny z nejběžnějších příznaků. Jestliže nevíte, jak poznat těhotenství, přečtěte si náš nový článek, který vám může poradit s vaší diagnózou. Příznaky samozřejmě nejsou nikdy stoprocentně spolehlivé. Nejspolehlivější výsledky poskytne těhotenský test a samozřejmě i návštěva gynekologického lékaře.

Vynechala vám menstruace

Vynechání menstruace je hlavním příznakem těhotenství. Ne vždy je však cyklus pravidelný, takže několikadenní zpoždění nemusí ještě nic znamenat. Existují i další důvody, proč se může vaše menstruace opozdit. Jde například o nemoc, stres, nadměrnou fyzickou zátěž apod.

Překvapilo vás lehké špinění

Místo menstruace při těhotenství přichází lehké špinění, které můžete i nemusíte zpozorovat. Výtok má růžovou až hnědou barvu a je o poznání slabší než menstruace. Způsobuje ho vázání vajíčka ke stěně dělohy, které nastává přibližně dva týdny po oplodnění, takže tradičně v době menstruace.

Máte citlivější poprsí

Citlivá prsa jsou velmi častým příznakem těhotenství. Tento příznak však nepřichází hned několik dnů po početí, ale objevuje se třeba až v šestém týdnu. Prsa začínají být plnější a bradavky se stávají citlivější. Bradavky s dvorci také tmavnou a prsa se zvětšují. Protože se zvyšuje hladina hormonů progesteronu a estrogenu, jsou viditelnější i žíly na prsou.

Cítíte se unavená

Těhotenství je pro tělo náročné. Jedním ze spolehlivých příznaků, jak poznat těhotenství, je i zvýšená únava a velké vyčerpání. Tento stav přichází také několik posledních týdnů před porodem.

Trápí vás ranní nevolnosti a nadýmání

Nevolnosti jsou u některých žen na denním pořádku. Zatímco některé budoucí rodičky jsou po celé těhotenství v pohodě, jiné často zvrací, a to nejen po ránu, ale po celý den i v noci. Nevolnosti se většinou objevují od druhého do dvanáctého týdne a souvisí s hormonálními změnami.

Jak poznat těhotenství podle signálů svého těla

Ženské tělo je opravdu obdivuhodné a dá vám nespočet signálů, podle kterých můžete těhotenství pozorovat. Pokud se však o miminko snažíte, můžete tyto signály přímo vyhledávat a tak získat zkreslené výsledky. Proto by neměly být tím jediným, čím se budete řídit. Samotný těhotenský test, provedený ve správnou dobu, je samozřejmě mnohem spolehlivější.