Jak napsat výpověď

jak napsat výpověď
zdroj: pexels.com

Chcete ukončit své současné zaměstnání a hledáte tak způsob, jak napsat výpověď? Spolupráci se svým zaměstnavatelem můžete ukončit různými způsoby. Kromě jednostranné výpovědi je zde ještě dohoda, která může být v mnoha ohledech výhodnější, a proto rozhodně stojí za zvážení. Při jednostranné výpovědi je totiž nutné dodržet dvouměsíční výpovědní lhůtu. Při dohodě se můžete domluvit se svým zaměstnavatelem na lepších podmínkách.

Výpověď podávejte vždy písemnou formou

V zaměstnání rozhodně nestačí, když svému zaměstnavateli řeknete, že končíte. Pro lepší vztahy a hladší průběh výpovědi z obou pohledů je mnohem lepší podat písemnou výpověď. Zaměstnavateli ji předejde osobně, určitě ji neposílejte poštou či e-mailem. Ústní výpověď by váš zaměstnavatel nemusel respektovat a vy byste si zbytečně na pracovišti užili peklo.

Myslete na dvouměsíční výpovědní lhůtu nebo se domluvte se zaměstnavatelem

Jestliže svého zaměstnavatele překvapíte výpovědí, není se čemu divit, že potřebuje alespoň dva měsíce času, než si za vás najde náhradu. Jsou samozřejmě různé pracovní pozice, a pokud ta vaše je postradatelná nebo si zaměstnavatel najde rychleji náhradu, může vás propustit i dříve. V takovém případě se však už jedná o ukončení pracovního poměru dohodou a vy odcházíte z práce k termínu, který respektují obě zúčastněné strany.

Při výpovědi, kterou podáte vy, vám nenáleží žádné odstupné. Když by vás ale propustil zaměstnavatel například pro nadbytečnost nebo ze zdravotních důvodů, máte nárok až na tři měsíční mzdy/platy.

Jak napsat výpověď správně? Pomůže vám vzor

Na internetu naleznete spoustu vzorových dokumentů, které vám poradí s tím, jak napsat výpověď obsahově správně a bez gramatických chyb. Nejprve uveďte adresu svého zaměstnavatele a jako předmět dejte „Výpověď z pracovního poměru“. Ve výpovědi se odkažte na pracovní smlouvu a uveďte také pozici, na níž dosud pracujete. Odkázat se můžete rovněž na zákoník práce, kde jsou v § 50 odst. 3 uvedeny informace o výpovědi. Nakonec nezapomeňte tento dokument podepsat.

Kdy nastoupit do nového zaměstnání?

Dvouměsíční výpovědní lhůta začíná běžet na začátku měsíce, který následuje po měsíci, v němž jste podali výpověď. Když tedy s prací skončíte 20. června, tak výpovědní lhůta je od 1. července do 31. srpna. Do nové práce tedy můžete nastoupit až v září. Spousta zaměstnavatelů shání pracovníky ihned, což pro vás pak může být problémem. Pokud to tedy jde, domluvte se na rychlejším termínu odchodu se svým zaměstnavatelem.